RAZOM Гранти спрямовані на допомогу українським волонтерським організаціям у наданні негайної гуманітарної допомоги людям, які постраждали від війни.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року призвело до безпрецедентної за своїм обсягом гуманітарної кризи. Станом на травень 2022 року близько 8 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами. Більшість із них не має коштів на оренду чи купівлю житла та базові гуманітарні потреби – їжу, ліки, засоби індивідуальної гігієни та одяг. Окрім відкритої війни, Росія також продовжує щоденні бомбардування цивільних будівель та об’єктів інфраструктури. У деяких громадах пошкоджено або зруйновано понад 80% будівель.
Команда RAZOM Гранти була започаткована в березні 2022 року у відповідь на гуманітарну кризу. Наша основна мета – надавати гранти неурядовим та волонтерським організаціям в Україні, які допомагають цивільному населенню. Щодня ми підтримуємо з ними зв’язок, оцінюємо їхні запити, вплив і знаходимо нові шляхи допомоги.
Найпершим завданням команди RAZOM Гранти було допомогти українським волонтерським організаціям надати невідкладну гуманітарну допомогу людям, які постраждали від війни. Основними напрямками допомоги були доставка продуктів харчування та медикаментів, евакуація людей та надання притулку.
Зі зміною ситуації в Україні змінювалися й наші пріоритети. Зараз ми готуємося до зими, надаємо гуманітарну допомогу прифронтовим територіям, допомагаємо реабілітувати мирне населення, відроджуємо місцеву економіку.
Ми працюємо з перевіреними організаціями, які не з чуток розуміють потреби на місцях та мають досвід надання гуманітарних послуг.
Наразі ми надали гранти понад сотні волонтерських організацій у більшості регіонів України.
Регулярні авіанальоти та обстріли прифронтових територій руйнують житло та всю цивільну інфраструктуру, включаючи школи, лікарні, лінії електропередач та зв’язку. Масштабна руйнація цивільного сектору робить людей з інвалідністю та людей похилого віку особливо вразливими. Ми працюємо з волонтерами в таких районах, щоб забезпечити евакуацію та гарантувати, що люди вчасно отримують їжу та ліки.
Будь ласка, прочитайте нижче про деяких наших грантоотримувачів та їхню роботу.
Російське вторгнення зруйнувало понад 140 000 будинків, ще більше постраждало від обстрілів. Близько 7 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами. Деякі з них зараз живуть у тимчасових притулках, які не можуть захистити їх від суворої української зими. Деякі залишаються в будинках зі значними пошкодженнями, без електрики чи інших комунікацій. Тому життєво важливо підготувати цих людей до настання холодів та забезпечити їх усім необхідним. RAZOM допомагає відновлювати пошкоджені будівлі та бомбосховища, закуповує такі матеріали, як термобілизна, електроковдри, водоочисні пристрої та інші необхідні речі.
Налагоджено партнерство з Першим добровольчим мобільним шпиталем імені Пирогова (ПДМШ). Лікарі-волонтери, медики, фельдшери та допоміжний персонал працюють у складних прифронтових умовах і, ризикуючи життям, надають медичну допомогу постраждалим від війни: спочатку в Києві та Житомирі, а з травня – у Донецькій та Луганській областях. Крім того, ПДМШ створила свої евакуаційно-стабілізаційні пункти в населених пунктах Часів Яр та Слов’янськ. Також евакуаційні вагони дістаються й до Луганської області, район Лисичанська.
Психологічна травма внаслідок війни торкнулася кожного. Багато людей втратили своїх близьких і пережили жахливий досвід під російською окупацією. Багато хто змушений безпорадно спостерігати, як їхні діти борються зі стресом від війни. Смерть, травми, тортури, сексуальне насильство, недоїдання, хвороба та інвалідність, а також невизначеність і неможливість повернутися до нормального життя завдають величезної шкоди нервовій системі. Щоб допомогти людям, які страждають від посттравматичного стресового синдрому, важкої тривоги, депресії та інших розладів, посилених війною, RAZOM підтримує проекти, які надають їм психологічну підтримку та психіатричне лікування.